Vairo dilema ir apsauginiai lankai

Dar prieš pradėdamas šį projektą turėjau mintį – palikti šiek tiek anų laikų “tiuningo”. Tarybiniais laikais automatų gamykloje tėtis buvo užsakęs pagaminti paaukštintą vairą (pasak jo – jau labai madingas reikalas tai buvo anuomet), rimtus chromuotus apsauginius lankus (ne kartą gelbėjo neatsargų vairuotoją čiuožiant ant šono). Į “tiuningo” sąrašą dar traukiau galinį žibintą, kuris neaišku nuo kokios technikos (dar nenurašytas klausimas).

Tačiau, galiausiai primatavęs rankenas nusprendžiau “custom” vairą palikti muziejaus archyve. Dėl kelių priežasčių – reikalingi ilgesni trosai (tektų gaminti, ar taikyti nuo kitos technikos. O originalius jau turiu nupirkęs), jungiklių laidai tai pat turėtų būti ilginami. Na ir šiaip man JAWA vaizdas su tomis rankenomis pasirodė baisus. 🙂 . Taigi, nors originalus vairas jau pavargęs, paveiktas korozijos, vis tik dilemą išsprendžiau originalumo link.

Na o apie apsauginius lankus negaliu pasakyti nieko blogo. Kokybė labai gera. Metalas storas. Nors ne kartą jie jau buvo valgę asfalto – geometrija pakankamai normali. Nėra ką lyginti su originaliais lankais, kurie po pirmo “kelio bučinio” linksta. Chromo būklė puiki. Tad lankai buvo nuvalyti, papoliruoti, čiuožimo žymės pridažytos sidabriniais hammerite dažais ir sumontuoti. Manau jie puikiai dar tarnaus ir toliau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top