Stipinų cinkavimas

Postas apie cinkavimą. Buvo visai įdomu atšviežinti savo žinias apie galvanikos paslaugas ir kainas po euro. Paskutinį kartą su chromavimu, cinkavimu buvau susidūręs remontuodamas savo kolūkietį MT10.

Istorija paprasta. Tėčio JAWOS projektui atrinkau apie 100 vnt. padoresnių stipinų. Deja jie atrodė nekaip – rūdys ir pan. Tad nusprendžiau juos nušveisti ir percinkuoti.

Prieš darbus stipinai atrodė taip.

Iš pradžių stipinų galus nušveičiau vieliniu šepečiu pritaisytu ant kampinio šlifuoklio (“bulgarkės”). Jį įstačius į spaustuvus ir parinkus tinkamas apsukas – darbas visai gerai ėjosi. Likusią stipinų dalį jau šveičiau rankomis tiesiog švitriniu popieriumi. Iš pradžių grubesniu. Pabaigiau švelnia kempinėle. Visiškai aišku, kad kuo geriau bus paruoštos detalės – tuo geresnis rezultatas bus po cinkavimu. Darbas monotoniškas. Kantrybės patikrinimas.

Po šveitimo, kad detalės nerūdytų nuploviau jas su benzinu ir apdirbau rūdžių surišėju su cinku.

Paskambinau pasiteirauti į “Galvantą” dėl darbų kainos. Paprašė atsiųsti foto. Nusiunčiau. Gavau atsakymą:

“…taikytume minimalaus užsakymo – 100eur mokestį…”

Galvanta

😀 . Sakau, gal juokauja ir ne taip kažką supratau. Tad su savo sauja stipinų nuvažiavau į vietą. Pasirodo ne! Jau kuris laikas priėmime kabo direktoriaus raštas, kad mažiausia užsakymo suma – 100eur. O tai tau.. Reiškia “Galvanta” jau atsikratė smulkių hobistų pakeldama nedidelių užsakymų kainas. Ir į jokias derybas nesileidžia. Gaila.

Liko “Elonika“. Paskambinau. Liepė atsiųsti foto. Nusiunčiau. Jokio atsakymo. Paskambinau. Liepė skambinti cecho viršininkei Irenai. Paskambinau. Apšaukė, kad reikėtų pasidomėti kokios jos darbo valandos. 🙂 . Sakė pasižiūrės. Nepasižiūrėjo, nieko neatrašė. Nuvažiavau. Pasirodo ne tos darbo valandos! Pietų pertrauka. 🙂 . Teko laukti. Sulaukiau. Apšaukė, kad blogai supakuota. Reikia sudėti į dėžutę. 😀 . Na bet šiaip ne taip užsakymą priėmė. Pasakė, kad kainuos 10eur. Pasijutau, kaip deficito laikais prašydamas didžiulės paslaugos. Na bet kas belieka. Vienintelė vieta Vilniuje kur galima gauti šią paslaugą.

Po savaitėlės paskambino, kad galiu atvykti pasiimti. Rezultatas geras. Stipinai, kurie buvo mažiau sugraužti rūdžių – gavosi lygūs ir gražūs. Stipriau pažeisti korozijos – šiurkštūs.

Na ir pasidalinu “Elonikos” darbo laiku ir kainomis, kurie kabo ant durų. Verta įsidėmėti, jei prireiks kreiptis. 🙂 .

Po visų darbų vartydamas Jawa LV puslapį pamačiau, kad sauja naujų stipinų vienam ratui (be galvučių) pas juos kainuoja tik 8.5eur. Kadangi mano galvutės buvo tikrai geros – labiausiai būtų buvę verta tiesiog nusipirkti juos naujus. Aišku dėl kokybės informacijos neturiu. Life is life… 🙂

Papildymas po montavimo. Kai kurie stipinų sriegiai po cinkavimo pradėjo strigt. 🙁 . Nors specialiai visi buvo išbandyti, išvalyti prieš atiduodant padengimui. Reiškia proceso metu sriegiai šiek tiek koreguojasi. “Užnešami” cinku, gal rūgštis šiek tiek paėda. Ir jei jie nebuvo idealūs, po to pradeda strigt. Norint normaliai montuoti reikia persriegti. Kas nėra labai gerai, nes apsinuogina metalas. Tikriausiai visus sriegius reikėjo persriegti prieš padengimą.

5 Responses

  1. Sveikas, nenoriu labiau nervuoti, bet latvių stipinų kokybė tikrai gera (pirkau). Esu cinkavęs ir aš elonikoje. Dėja cinkas nuo kaip kurių detalių nutrupėjo (galbūt kaip kurių nenušveičiau kaip reikėjo), kaip kur dar buvo ir “pachalturinta” kur neužsidėjo cinkas, nupusta sidabriniais dažais………
    Dar esu vežęs į Kauną “Plastme”, mano atveju ten kokybė buvo geresnė.

  2. Sveiki. Prieš porą dienų teko apsilankyti Elonikoje. Taipogi buvau apšauktas, dėl netinkamo atvykimo laiko, nors prieš tai telefonu buvau informavęs, kad užsuksiu su detalėm. Ten kieta moteriškė ta Irena. Bet atsiprašius, eina sutart viską. :))

  3. Sveiki.Gal zinote, ar priima didesnio dydzio daiktus hromuoti? Noriu JAWA bagazine hromuoti.Aciu

  4. Aš cinkavau Plastmėj. Darbų kokybė gera. Bet koks cinkas bebūtų – laikui bėgant pajuosta. Todėl perku Lenkijoj chromuotus stipinus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top