Priekiniai amortizatoriai / Sparnai

Sukaupus pakankamą kiekį paruoštų detalių pasistūmėjau ir surinkimo darbuose.

Sumontuoti priekiniai amortizatoriai. Teko nemažai pavargti. Amortizatorių laikikliai (tiltelis) ko gero šiek tiek palenkti, geometrija nėra ideali, tad surenkant kilo problemų. “Štokai” nelabai norėjo atsistoti į savo vietą nors tu ką. Gaminausi ir “sjomnyką”. Tačiau finale viskas gerai. Pažaidžiau kelis kartus išardant iš naujo ir galiausiai pavyko sumontuoti viską į savo vietas.

Amortizatorių tepalo išleidimo varžtelius sumontavau panaudojant hermetiką. Praktika rodo, kad tik tarpinės nepakanka. Supiltas specialus amortizatorių tepalas. Jei neklystu 15W klampumo. Po 140ml į kiekvieną “štoką”.

Verta atkreipti dėmesį, kad priekinio žibinto laikikliai (vėliavėlės) JAWA 634 ir JAWA 638 skiriasi. Atitinkamai skiriasi ir gumos, kurios užsimauna “vėliavėlių” galuose. Šiandien prekyboje matosi yra tik 638 versija. Tiek “vėliavėlės” tiek gumos yra jau naujos laidos. Siekiant visiško originalumo reikėtų ieškoti senų geros būklės 634 dalių. Praktika rodo, kad tai padaryti sunku. Gumos dažniausiai jau būna sutrūkinėję, laikikliai sulankstyti.

Turėjau geros būklės tik 638 versijos vėliavėles ir naujas jos gumas. Jas ir panaudojau. Tiesa, kad vėliavėlės nejudėtų laisvai – reikėjo papildomai ir iš viršaus įkalti įvores. Panaudojau originalias 634 įvores, kurios standartiškai montuojamos “vėliavėlės” apačioje.

Ir amortizatoriai jau savo vietoje.

Dar vienas montavimo “vargelis” buvo keleivio rankų laikikliai. Nors išmontuojant viskas atrodė normaliai, perdažius jie “išsiskėtė”. Toks jausmas, kad “pabėgo” detalės geometrija. Ir ne šiek tiek, o kokiais 2cm. Tam, kad nesugadinti dažų teko atsargiai panaudoti spaustuvus (“strupcinas”). Suspaudus detalę galiausiai pavyko sumontuoti jas į savo vietą.

Su variklio įstatymu problemų nekilo. Susitvarkiau ašis (teko pataisyti sriegius), pasiklojau rankšluostį ant rėmo ir įstačiau variklį į savo vietą vienas pats. Labai džiaugiausi, kad apatinis variklio laikiklis, kurį gaminau ir virinau prie rėmo pats, tiko idealiai. 🙂 . Ką reiškia geras primatavimas ir galvojimas kelis žingsnius į priekį… 🙂

Ir vaizdelis po truputį gerėja!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top