Stabdžių kaladėlės

Žiūriu visos šių laikų kaladėlės JAWA’ai jau gaminamos klijuojant frikcinį sluoksnį, o ne kniedijant kaip buvo originaliai. Vis knieti išbandyti klijavimo techniką. Kiek teko pasidomėti, tai klijai paprastai būna epoksidiniai, atsparūs temperatūroms, naftos produktams. Kiek žinau kaladėlės suspaustos yra “kepamos”, kad klijai “suimtų” ypač rimtai. Tačiau tam reikia pasigaminti specialius spaustuvus.

Manau, kad šie klijai turėtų tikti. Jie nėra brangūs. Įsigyti galima bet kokioje didesnėje ūkinių parduotuvėje. Gal kas nors esate išbandę praktikoje ir galite pasidalinti patirtimi?

Vis tik šį kart pasirinkau paprastesnį-originalų kelią atnaujinti kaladėles. Kniedijau. Kniedžių buvau įsigijęs jau anksčiau agrotiekime. Kiek suprantu jos “žigulinės”. Šiek tiek didesnės nei originalios. Teko padidinti skyles. O frikcinį sluoksnį buvau pirkęs iš Lenkijos. Vieną geriau išsilaikiusį kaladėlių komplektą palikau originalų.

Jokios egzotikos darbe nėra. Gręži su pora grąžtų. Taip, kad įsileistų galvutė. Ir užplaki atrėmęs į metalinį strypą. Kniedės aliumininės, minkštos. Tad labai stipriai plakti nebūtina. Po to šiek tiek apšveičiau kaladėlės kraštus, kad nesikabintų ten kur nereikia.

Išvalytos, išplautos stabdžių lėkštelės. Viskas surenkant sutepta, kad vaikščiotų lengvai. Laukia montavimo darbų. Laukia naujo gyvenimo… 🙂 .

p.s. įdomus pastebėjimas, kad viena “lėkštė” yra be “useable range” rodyklės. 634tos JAWA knygelėje rodo, kad abiejų ratų “lėkštės” yra su rodykle. Įdomu ar tai kokia modifikacija, ar įsimaišė kito modelio dalis? Reiks išsiaiškint.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top