Grandinės apsauga

Postas tik vienai detalei. Dėl kelių niuansų, kurie man tapo šiokiais tokiais atradimais.

Spalva

Kažkaip iš eigos buvau užsifiksavęs, kad 634tos JAWA grandinės apsauga yra pilkos spalvos. O juodai ji buvo perdažyta tik 638tam modeliui. Deja ne. Pradėjus komplektuoti detales pastebėjau, kad kažkas ne taip. 🙂 .

634-7 tas modelis pradėtas gaminti apie 1980 metus buvo paskutinis prieš 638tą. Ir jam jau buvo šiek tiek pakeistos spalvos. Grandinės apsauga (kaip beje ir duslintuvų laikikliai) iš pilkų perdažyti į juodus. Visų kitų 634 tipų JAWOS turėjo pilką grandinės apsaugą. Net ir tie modeliai, kurie buvo gaminami eksportui į kitas šalis, nei sovietų sąjunga.

Daugiau apie 634 tipo JAWAS ir jų skirtumus čia.

Naujų detalių kokybė

Kadangi geros būklės grandinės apsaugos neturėjau nusprendžiau tiesiog įsigyti naują. Pasiūla yra. Nei vargti dažant nei ką. Aha… Nuvažiavus įsigyti tą apsaugą buvau nemaloniai nustebintas detalės kokybe. Presuojant detalės kraštai buvo plyšę. Sudėjus abu apsaugos šonus sujungime lieka tiesiog skylės ~3mm. 🙂 . Nesu tikras ar net hermetikas padėtų. Nekalbant jau apie darbo kultūrą.

Dažant detalę vietomis dažai atkelti. Kaip pūslės. Tikriausiai dėl “greito” paruošimo ar kito proceso broko.

Na nors ir kaip gaila pasirodo nusipirkti naują, normalios kokybės detalę nepavyks. Teko “atsiprašyti” senų savo turimų atsargų ir užsiimti remontu.

Remontas

Susiradau geriausiai išlikusias apsaugos dalis. Buvo nulaužta skardelė, kuri fiksuoja guminę grandinės apsaugą. Ją išformavau susiradęs šiek tiek profiliuotos skardos. Virinimui neturiu “kempo” ar taškinio suvirinimo aparato. Tad su “svarke” suvirinimas gavosi šiek tiek ūkiškas. Bet galutiniam rezultatui tai netrukdo. Visas laikiklis slepiasi po guma. O savo funkciją jis tikrai atliks.

Na ir toliau standartinis detalės perdažymo procesas. Senų dažų pašalinimas, valymas, šveitimas, gruntavimas, šveitimas, dažymas. Kelios foto iš darbų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top