Startuoja dar vienas JAWA 634 projektas!

Taigi eilė atėjo dar vienam seniai planuotam JAWA 634 projektui. JAWA 350 typ 634-7. Tai buvo paskutinis 6V JAWA 350 modelis. Motociklas, kurį naują ~1981 metais mano seneliai nupirko mano tėčiui. Tuo metu tai buvo geriausias rinkoje motociklas. Pagamintas vakaruose, greitas, tikra kelių pažiba. Tais laikais su visokiai IŽ’ais važiuodavo tik kaimiečiai. O kieti miesto bernai “pjaustė” su ryškiai raudonomis JAWA.

Pasak tėčio – JAWA tuo metu kainavo 1080 rublių. Tai buvo didžiuliai pinigai. Senelės mėnesio alga buvo 70 rublių, senelis gaudavo ~160-170 rublių per mėnesį dirbdamas tekintoju kolūkyje. Galima įsivaizduoti, kad motociklas buvo tikrai vertingas.

Tėtis, važinėjo su ja visą jaunystę, turėjo avariją (tiesa ne pats vairavo), remontavo, tiesino rėmą ir t.t.  Bet motociklas nebuvo sutaisytas iki galo. Variklis nedirbo idealiai, lenktos ir tiesintos priekinės šakės jau nedirbo taip kaip turėtų, rėmas taip pat neatgavo savo pradinių formų.

Man pradėjus domėtis moto technika (~15-16metų) motociklas pateko į mano rankas ir buvo “suremontuotas”, “pagražintas” pagal anų laikų madas. Perdažytas geltonai, galas užriestas, uždėta 638tos JAWA spoilerių ir t.t. Tik po kurio laiko subrendus supratimui apie motociklus supratau kokias klaidas padariau anuomet. Nutariau vieną dieną suremontuoti šį motociklą atstatant normalų JAWA techninį stovį, spalvas. Ir padovanoti ją tėčiui. 🙂 .

Projektas bus labai panašus į Pakruojo JAWA. Man patiko, kad motociklas nebuvo pilnai dažomas. Stengtasi išlaikyti daugiau autentiškų detalių. Nesiekiama padaryti visišką blizgutį. Tačiau visiškai techniškai tvarkingas, malonus važiuoti.

Dalis paruošiamųjų darbų jau pradėta ir paruošta anksčiau. Tad galima tikėtis, kad darbai judės šiek tiek greičiau. 🙂 .

Kelios foto, kaip motociklas atrodė prieš jį išardant:

4 Responses

  1. Tik šiandien atradau šią svetainę. Ir visą perskaičiau. Ačiū už gražiai ir įdomiai pateiktą medžiagą. Seksiu naujienas. Sėkmės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top