Galiniai amortizatoriai ir ne tik

Labai po truputį, bet tęsiami darbai prie šiuo metu gyvo garažo projekto. Dar kol buvo šilta stengiausi pasiruošti ir nudažyti reikiamas dalis. Daugumą jų pasiruošiau. Bet dabar žiūriu, kad pvz. 634-7 modelio grandinės apsauga ir duslintuvų laikikliai turi būti juodi. Teks sutvarkyti dar vieną, arba perdažyti turimą geros būklės pilką.

Dalis detalių, kaip pvz. daiktadėžės buvo smėliuotos. Dalis lengviau paruošiamų detalių buvo paruoštos dažymui panaudojus dažų nuėmėją, įvairius vielinius šepečius, bei švitrinį popierių. Detalių kokybė nėra super ideali, tačiau normali, tenkinanti šiam projektui keliamus reikalavimus.

Sutvarkyti ir galiniai amortizatoriai. Pašalinti savos gamybos svetimkūniai (paaukštinimai). Amortizatoriai buvo pilnai išardyti. Pasisekė, kad viduriai nebuvo išmalti. Tikrai geros būklės. Užteko pakeisti gumines detales ir išplauti. Dalys, kurios turėjo būti nedažytos, tačiau kažkada buvo užterliotos – nuvalytos su dažų nuėmėju. Dažytos detalės paruoštos ir perdažytos naujai. Bandžiau nuimti dažus nuo plastikinių detalių, nes originaliai jos turėjo būti tiesiog plastikinės be dažymo. Deja, bet gero rezultato nepavyko gauti. Tad prišveičiau ir dar kartą nudažiau, kad būtų normalus estetinis vaizdas. Supiltas naujas amortizatorių tepalas. Ir aišku surinkimas ne be specialių įrankių.

Naudinga. Kiek pilasi tepalo į galinius Jawa 634 amortizatorius?

Po 47ml į kiekvieną. Šaltinis – Jawa 350 638 aptarnavimo knygelė. Jawa 634 knygelėse, kurias turiu, tokios informacijos nepavyko rasti. Kadangi galiniai amortizatoriai paskutinių 634tų modelių ir pirmų 638tų tokie patys – darau prielaidą, kad informacija tinka

Visas aliumines detales kaip pvz centrinė pastatymo kojelė nuvalau ir padengiu pasta. Rašo, kad turi nano dalelių, sudaro apsauginį metalo sluoksnį ir pan. Tikiuosi, kad tai padės mažiau oksiduotis ir lengviau nusivalys ateityje.

Centrinė kojelė yra viena iš bjauriausiai purvinų Jawa detalių, kai motociklas eksplotuotas “paprastai”. Oksidacija, tepalas ir purvas atrodo tiesiog įsigėrę į metalą. Norint nuvalyti yra ką veikti.

Apsižiūrėjau, kad trūksta vieno priekinio sparno laikiklio. Pagal originalų pavyzdį nusprendžiau pasigaminti. Turbūt labiau iš įdomumo. Nes mačiau, jog motoveržliaraktis jų turi parduoti jau pagamintų. Iš analogiško storio metalo, atsipjoviau juostą ir stengiausi išformuoti analogišką detalę originalui. Gavosi neblogai. Tačiau norint idealumo reikėtų turėti presą, formą ir pan. Detalės bus nudažytos ir keliaus į savo vietą naujam gyvenimui.

Chromuotus priekinių amortizatorių “štokus” nuvaliau, poliravau. Savaime suprantama, kad jie jau matę gyvenimo ir turi rūdžių. Tad sukau galvą kaip jas “užkoncervuoti”, kad ne taip kristų į akis ir sustabdyti korozijos procesą. Nusprendžiau pabandyti užtepti jas Hammerite sidabro spalvos dažais. Žiūrint – matosi. Bet nedidelėms chromo “žaizdoms” užtepti manau viskas gerai. Siekiant visiško idealumo reikėtų arba idealaus stovio detalių, arba paruošti ir chromuoti naujai. Tai ne šio projekto apimtyje. 🙂 .

Dar kartą gerų švenčių senos technikos krapštymo mėgėjams, jei tokie čia užsuksit! 😀

2 Responses

  1. Auksines rankos ir dar vertingesne kantrybe prikeliant senus daiktus antram gyvenimui. Kur dar gaunate daliu? Yra kokia fizine ar elektronine parduotuve turinti ka pasiulyti siam zveriui be tinkamo dydzio padangu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top