JAWA avarija

Nu faktas – vienas liūdniausių įvykių šiame mano reikale – hobyje. JAWA su lopšiu pateko į autoįvykį. 🙁 .

Paprastai motociklų niekad neduodu vairuoti kitiems. Tačiau šį kartą sutikau. Žmogus atėjo su gera rekomendacija. Turintis daug patirties vairuojant motociklus – kelionės į Mongoliją ir pan. Aprangą atsivežė profesionalią. Na kažkaip ramia dūšia ir išleidau. Filmuotis. Reikalas buvo – vieno lietuviško serialo filmavimas.

Skambutis už 15min. BAM… Trenkiausi, stoviu, nepavažiuoju… 🙁

Ne taip toli pavyko ir nuvažiuoti – iki Rasų kapinių. Eismas buvo gana intensyvus. Buvo posūkis. Nors ir patyręs vairuotojas (visgi su liulka reikia priprasti), išlėkė į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į kelio bordiūrą. Visa laimė, kad kiti automobiliai spėjo sustabdyti ir avarija gavosi “tik” smūgis į šaligatvį. Aišku SVARBIAUSIA – žmogus liko sveikas!!!

Na bet technikos mylėtojai aišku žiūri ir į techniką ir į nuostolius. Priekiniai amortizatoriai sulenkti, ratas daužtas – “kiaušinis”. Tiltelis deformuotas. Na.. Tai pirmi akivaizdūs defektai. Kiek žiūrėjau į rėmą – deformacijos nesimatė. Paprastai po rimto smūgio atsiranda “kupra” ties bako vamzdžiu. Atsiranda švieži dažų trūkiai. Lyg ir to nėra.

Žmogus sutiko kompensuoti nuostolius. Bet kaip čia juos apskaičiuoti. Ratas, padanga – paprasta. O toliau? Amortizatorius naujus radau tik užsienyje, kažkur Vengrijoje. Tiltelio apskritai neradau. Nu kažką kažkaip primečiau, pasakiau. Žmogus suorganizavo atsiskaitymą. Bent šioje vietoje viskas OK.

Iš oldtimer’isto perspektyvos žiūrint – nuostolis neapskaičiuojamas. Tai buvo originali JAWA. Nedažyta, nesurinkta iš dalių, su originalia rida ir jai priklausančia patina, rūdimis. Bet koks rimtas remontas, ar dalių keitimas – jos išliekamą vertę sumažina iš esmės. O kiek? Sunku pasakyti.

Toliau remontas. Sukau galvą ką daryti? Turėjau senus atsarginius amortizatorius . Išardžiau juos apžiūrėti. Visi surūdiję.. Neverta net žaisti. Pirkti kitus senus? Kokia tikimybė, kad jie bus geri, nesurūdiję, nedeformuoti? Geriau aišku naujus. Bet kaip ir rašiau – pasiūlos nėra, reikia siųstis, kaina didelė (apie 250eur tik plunksnos). Tiltelio naujo apskritai neradau.

Nusprendžiau juos tiesinti. Artūras iš Salininkų man kažkada buvo tiesinęs motorolerio amortizatorius. Rezultatu esu patenkintas. Tad nusprendžiau kreiptis pas jį. Gausis reklama. Bet jei kažkam reikėtų – Artūras 860028799.

Amortikus ištiesino. Surinkau. Aišku išploviau, sudėjau naujus riebokšlius, lempos laikiklio gumas ir pan. Ratą neskubėjau keisti. Norėjosi pasižiūrėti kas gausis.

Na ir rezultatas gavosi nelabai. Amortikai dirba sunkiai. Galimas daiktas dėl naujų riebokšlių irgi. Bet svarbiausia – pasimatė, kad deformuotas viskas rėmas. Priekinis ratas nuneštas į šoną. 🙁 . Kol kas taip ir liko. Kelis kartus važiavau. Kaip ir važiuoti galima. Bet akivaizdu, kad ratų suvedimo nėra. Bandysiu dar kartą važiuoti pas Artūrą. Jau su visu motociklu. Galbūt jis sugebės kažkaip pratampyti tą rėmą ir atstatyti geometriją. Dabar jau šalta. Nusikels reikalas kitam sezonui.

Tai va. Motociklas po avarijos jau yra po avarijos. Nebebus toks pat kaip buvo prieš tai. Bet yra kaip yra. Svarbu visi žmonės sveiki. Geležį galima remontuoti, pinigus galima uždirbti. Atsargiai važiuokit ir saugokit save ir savo oldtimer’ius!!! 🙂

2 Responses

  1. Kažkaip net įdomu pasidarė kokiu greičiu važiuojant įvyko avarija? Aš šiemet per mototurizmo ralį Rokiškyje irgi atsitrenkęs į šaligatvį nusiverčiau, bet viskas kuo atsipirkau tai tik keli nubrozdinimai ant apsauginių lankų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top