Elektra ir šiaip į priekį

Kai projektas labai panašus į ką tik buvusį – nėra ką daug ir rašyti. Darbai principe kartojasi. Tad postų iš Tėčio JAWA projekto nėra daug. Bet visgi.

Štai elektros instaliacijos reikalas. Kuris kaip tik vakar jau pabaigtas.

Originaliai šitoje JAWA jau buvo pradėti naudoti plastikiniai vairo jungikliai, tokie patys kaip ir vėlesniuose 638 modeliuose. Kairės pusės jungiklių blokas pajungiamas per 8 kontaktų jungtį po baku.

Praeitame projekte pirkau naują laidyną skirtą 634 modeliui. Tas laidynas tinka senesnei JAWA 634, kurios vairo jungikliai dar metaliniai. Toje laidų pynėje nėra dar ir tos 8 kontaktų “fyškės”.

Pamaniau, kad verčiau pirkti 638 laidyną ir šiek tiek jį perdaryti. Akivaizdu, kad degimo, krovimo reikalai čia visai kiti ir dar kelios smulkmenos. 638 laidai buvo šiek tiek brangesni (apie 50eur). Bet kai pradėjau su juo dirbti – supratau, kad neatitikimų čia žymiai daugiau. Laidai aišku kokybiški. Net spalvos tinka pagal originalias. Bet… Netiko degimo dalis (senoje versijoje stovi tik krovimo rėlė su 3 kontaktais, o čia jau srovės lygintuvai ir t.t.), stabdžių varlytės vieta (netiko laidų ilgiai), pagrindinio žibinto jungtis (visai kitoks lemputės pajungimas), kai kur laidai buvo per trumi, kai kur per ilgi. Labai daug kur netiko jungtys (“bobutė”, “diedukas”). Teko lituoti iš naujo. Dalį laidų reikėjo išmesti, dalį vesti naujai. Darbo tikrai buvo nemažai.

Po visko priėjau išvados, jog naujas laidynas kaip ir gerai – švarus, kontaktai nauji – be oksidacijos. Bet šiam JAWA modeliui netinka nei viena versija laidų, kurią galima įsigyti šiandien.

Spėju, kad šiek tiek lengviau būtų perdaryti seną laidų versiją į tinkančią šiam modeliui. Bet kai matau kiek darbo buvo įdėta į pritaikymą – lengviausia ko gero būtų buvę išvalyti ir suremontuoti seną laidyną. Ir pinigų būtų sutaupyta ir darbo kažin ar ne mažiau.

Tokia mano patirtis šiuo klausimu. Bet prieš tai naudodami pasitarkite su savo gydytoju.. :D.. Juokauju..

Na o po kelių testavimų elektra kaip ir ok. Viskas žiba, mirksi, pypsi taip kaip ir priklauso.

Surinkimas tęsiasi. Ne už kalnų ir pabaiga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top