Priekinė pakaba / Amortizatoriai

Priekinių amortizatorių turėjau nemažą pasirinkimą savo išardytų dalių archyve. Viso keturis komplektus. Išardęs juos visus radau pora “štokų”, kurie buvo dar pakankamai padorūs naudoti ir nelenkti. 634 priekinės šakės atrodo tikrai silpnokai. Tiek dėl gana lengvai sulenkiamų “štokų”, tiek dėl “darbo ant kelio”. Ne veltui daugiau važinėjantys su JAWA keičia priekinius amortizatorius į 638 modelio. Vis gi prioritetas šiame projekte ir originalumas. Tad iš visų geriausiai išsilaikiusių dalių sukomplektavau pakankamai gerai išsilaikiusį amortizatorių komplektą.

Tepalai buvo išplauti su benzinu. Valymui panaudotas ir suspaustas oras. Sudėti nauji riebokšliai. Taiwanio gamybos. Bet supratau niekas daugiau ir negamina jų šiai dienai. Tepalo išleidimo veržlės susuktos panaudojant hermetiką. “Štokai” nupoliruoti, sutveriant sutepti.

“Salnykai” įsidėjo gana kietai. Gali būti, kad pradžioje amortizatoriai nenorės “dirbti”. Bet tikiuosi eksploatuojant prasivaikščios.

Vairo kolonėlės surinkimas. Sudėti nauji guoliai. Čia įdomus dalykas, kad guoliai nors ir atrodo standartiniai. ZVL gamintojo. Kodas – PLC 22-600. Bet juos įsigyti galima tik specializuotose parduotuvėse. Sudėti nauji plastikiniai žiedeliai guoliams apsaugoti. Guoliai sutepti.

Turėjau problemų su vairo spynelės montavimu. Ji pasirodė pakankamai per ilga. Teko apie 3mm nušveisti ir dar nušveisti kampus, kad lystų į vairo kolonėlės vamzdį.

Guolių veržlės fiksavimo skardelė yra viena tų dalių, kurią rasti sveiką dar neteko. 🙂 . Visų jų sparneliai nulaužti. Gerai, kad ne problema įsigyti naują.

Toliau surenkant priekinę pakabą svarbu nepraleisti atitinkamų dalių. Šio modelio su gumomis neradau niekur detalių katalogo. Yra tik senesni, kuriuose priekiniai amortikai dar be gumų. Bet neskubant susigaudyti galima. Sudėtos žinoma naujos amortizatorių gumos, pagaminti nauji guminiai žiedai sparno laikikliui (išsilaikiusių retai rasti, pirkti naujų neradau), nudažytos vėliavėlės (vis tik gražiai pašalinti seno tiuningo nepavyko. Kažkam pasirodė, kad apklijuota blizgančia lipnia plėvele yra gražu 🙂 ). Ir komplektas jau rėme.

Dažniausias klausimas kylantis kalbant apie priekines šakes:

Kiek tepalo pilasi į JAWA 634 priekinius amortizatorius? Atsakymas: po 140ml į kiekvieną “štoką”. Šaltinis – JAWA katalogas.

Tepalą būtinai naudoti specialų, skirtą motociklų amortizatoriams. Esu bandęs supilti eilinį dyzelio tepalą. Blogai. 🙂 . Šiais laikais specialus amortizatorių tepalas yra netgi skirtingų klampumų. Jei neklystu nuo 5W iki 25W. Aš naudojau 15W klampumo tepalą, kurį įsigijau moto parduotuvėje Lukšio gatvėje.

Toliau sparnas, ratas. Ir JAWA priekis panašėja į tikrą. 🙂 .

Motociklą pastačius ant dviejų ratų buvo įdomu išbandyti šoninio pastatymo kojelę. Ją virinau nuo nulio. Ir kampas buvo paimtas “iš akies”. 🙂 . Mano džiaugsmui kampas pasiteisino. Teko tik šiek tiek pašlifuoti spyruoklės užkabinimo vietą ir padidinti skylę varžtui. Nupirkta nauja kojelė, spyruoklė ir specialus varžtas.

 

 

5 Responses

  1. Sveiki,

    Ir vėl aktualu ir įdomu:) kokia eilės tvarka surenkat priekines šakes? kalbu apie “štokų” įstatymą į apatinį tiltelį? ar pirmiausia sudedate vairo kolonėlę ir tik tada įstatote “štokus” ar įstačius “štokus” į tiltelį, tik tada dedate viską į rėmą? gal galite aprašyti smulkiau, ką naudojate, kad “štokas” iki jam skirtos vietos tiltelyje atsistotų? ir kur radote pirkti naujus guolių uždengimo “gumas-plastikinius žiedelius?

    1. Pirmiausia susirinkau tiltelį rėme. T.y. guoliai, vairo spynelė (patariu su ja pažaist statant tiltelį, nes man netiko nei ilgis, nei jos galo forma) ir kiti reikalai. Tada sumovus ant “štokų” ir į tiltelį visas reikalingas dalis (spyruoklės, vėliavėlės, visos reikalingos gumos ir t.t.) po viena “štoką” kišau iš apačios į tiltelį. Kad lengviau lystų patepiau tepalu. Jei apatinė tiltelio dalis neleidžia prakišti – galima šiek tiek kokiu kaltu praplėsti. Tada su viršutine amortizatorių veržle patempi “štoką” į viršų iki savo vietos. Užfiksuoji su varžtu tiltelyje. Viskas. 🙂

  2. Plastikiniai vairo kolonėlės žiedeliai kažkaip buvo deficitas LT. Juos pirkau Rygos JAWA parduotuvėje. http://www.jawa.lv . Taip kaip ir beje spynelės fiksavimo rėme spyruoklytes.

  3. Ačiū, kaip dėl siuntimo pas juos? kaip tos spyruoklytės atrodo? ar jūs čia kalbate apie “laikikli” kuris dedasi rėmo išorėje? toks kaip išlankstytas iš drato?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top