“Pakruojo JAWA” link pabaigos…

Apie kelias smulkmenas. Iš jų susideda didelė remonto dalis.

Duslintuvai.

Tikra motociklo puošmena. Gražios blizgančios dūdos sudaro didelę dalį motociklo grožio. Mano paveldėti cigaro formos duslintuvai buvo prastos būklės, su išdraskytais koriais (tiksliau jų nebuvo). Senų laikų padorios būklės juos gauti labai sunku. Man nepavyko. Tad pirkau naujus. Lenkų gamybos. Chromo kokybė atrodo tikrai gerai. Duslintuvai supakuoti gerai, kad nesusibraižytų transportuojant. Tačiau minusų taip pat yra. Praktiškai visus tvirtinimo sriegius reikėjo taisyti. Sriegiai virinant buvo sugadinti. Iš 6 sriegių tik vienam pavyko įsukti varžtą netaisius sriegio.

Alkūnės nėra išriestos tiksliai. Nors rašoma, kad alkūnės tinka tiek 634 tiek 638 – lenkimo kampas nėra idealus. Alkūnės į duslintuvą “įeina užlaužtos”. Kalbant apie sandarumą surinkus – irgi “vargo vakarienė”. Nors nusipirkau specialius guminius žiedus, kurie statosi į alkūnės ir duslintuvo sujungimą – įmauti alkūnės nebuvo įmanoma. Išbandžiau visokias metodikas. Arba guminis žiedas išstumiamas lauk arba nupjaunamas. Sandarinau paprasčiausia duslintuvų pasta. Bet ir tai kokybe nesu patenkintas. Reikės sandarinimą kartoti, nes pasta padžiuvus susitraukia ir vėl tampa nesandaru.

Prie cilindrų kaip tarpinė naudojami aliuminiai žiedai. Tačiau jie funkciją atlieka taip pat sunkiai. Vienas duslintuvas taškė važiuojant tiesiai ant kojos. 🙂 . Nelabai malonu. Papildomai sandarinti panaudojau asbestinį siūlą. Lietuvoje jų jau neparduoda. Kontrabandinė prekė. 🙂 . Sušlapini siūlą, apvynioji kelis kartus ir užsuki veržlę. Gaunasi nebloga tarpinė.

Bakas.

Su baku man pasisekė. Projektas paveldėjo geros būklės baką. Originalaus dažymo, chromas išsilaikęs labai gerai. Teko tik pašalinti svetimkūnį kranelį (buvo iž’o), viską išardyti, gerai išplauti ir surinkti.

Originalus kranelis, kurį radau buvo labai smarkiai apsioksidavęs. Skylutes teko net gręžti. Bet išvalius veikia gerai. Kranelis yra svarbi detalė tuo, kad kuras turi pratekėti laisvai. Dažna problema – sutrinta kranelio gumytė, ko pasekoje sumažėja kuro pralaidumas ir motociklas nedirba. Net į galvą paskui nešauna, kad kaltas tiesiog kranelis. Kranelis įsuktas tradiciškai su varine poveržle, kuri prieš montavimą pakaitinta. Viskas sandaru, nevarva, pralaidumas puikus.

Karbiuratorius.

Čia buvo daug žaidimo. Senas originalus karbiuratorius buvo smarkiai oksidavęsis. Viską išvaliau, išpūčiau su kompresoriumi. Pabandžiau kurti – nieko. Benzinas bėgo į oro filtrą. Pabandžiau 638 karbiuratorių. Lyg ir geriau. Užkūriau. Bet kitą dieną jau vėl neužkuriau ir su nauju. Pasirodo naujasis karbiuratorius kažkaip “pakimba” ir nepraleidžia benzino, kai pastovi. Papūtus su kompresoriumi – kuriasi iš pirmo karto.

Bet vis tik nusprendžiau bandyti prisijaukinti seną originalų karbiuratorių. Nupirkau naują remontinį komplektą. Pakeičiau adatą, žikliorius ir t.t. Reikalai pasitaisė. Užkuriau. Nebeužpylinėja. Bet reguliuojant vargau dar kelias dienas. Važinėjau, testavau, kilnojau adatą, ieškojau geriausio mišinio riebumo. Kol kas geriausią rezultatą pasiekiau su 3čia nuo viršaus padėtimi adatos ir maždaug 1/4 atsuktu riebumu.

Variklis dirba gerai ant laisvų, trauka gera. Kol kas atrodo normaliai.

Sėdynė.

Savo detalių krūvoje buvau sukaupęs 4ias senas 634 sėdynes. Kaip ir reikia tikėtis nei vienos idealios. Nusprendžiau tuo pačiu susiremontuoti bent 3, panaudojant vieną kaip donorą.

Sėdynės buvo išardytos, skardos tiesintos, virintos, derintos prie rėmo, virintos nulaužtos detalės. Nustebau, bet visai padoriai pavyko atstatyti jų geometriją ir gana normaliai suvirinti su paprasčiausia “svarke”. Vėliau sekė šveitimas, dažymas.

Pora užvalkalų buvo gana padorūs. Aišku suplyšę, bet remontuotini. Juos nunešiau į galanterijos taisyklą, kurią rekomendavo pažįstamas. Meistras per pora savaičių jas sulopė, susiuvo. Vieną užvalkalą sulopyti kainavo 25eur, kai tuo tarpu naujas lenkiškas 15eur. 🙂 . Bet originalus lieka originaliu. Kaip skiriasi vaizdas – galima palyginti foto. Šiam projektui renkuosi originalų variantą.

Atraminės gumos, užvalkalo fiksatoriai panaudoti seni. Fiksatoriai išplauti, apdirbti rūdžių surišėju su cinku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top