JAWA krovimo bėdos

Klasikinė 6V JAWA problema, apie kurią jau rašyta ne kartą tuose pačiuose oldtimeriuose. Pastoviai važiuojant su šviesomis, po miestą nedidelėmis apsukomis akumuliatorius yra nuolat “nedakraunamas”. Man tas pasireiškė tuo, kad galų gale naujas akumuliatorius nusilpo. Pradėjo neveikti posūkiai ir net pradėjo gesti motoras. Įkrovus su krovikliu vėl viskas veikia gerai.

Neveltui šiuo metu daugelis investuoja į VAPE degimo sistemas. Pakeičiama visa sistema – rotorius, statorius, rėlė, babinos ir t.t. Tačiau tokios sistemos kaina truputį kandžiojasi. Prasideda nuo 200eur.

Lenkijoje gaminamos šiek tiek pigesnės alternatyvos. Kiek girdžiu apie šias sistemas atsiliepimai yra geri. Kaina 100-150eur. Nuoroda į gamintojo puslapį http://turbozabytki.wskturbo.pl/

Pats šių naujoviškų sistemų dar neišbandžiau, bet tikiu, kad jos yra stipresnės ir patikimesnės nei originalios.

Tačiau daug metų JAWA važiavo ir su originaliomis sistemomis. Kaip pasakoja tėtis kai kurie montuodavo net papildomas lempas ir atrodo generatoriaus galios pakako. Nusprendžiau dar neskubėti su elektros keitimu. Įdomumo dėlei dabar stebiu akumuliatoriaus “sveikatą” ir krovimo stiprumą pagal srovės įtampą. Nesu didelis elektronikos specialistas, tačiau kiek pavyko išsiaiškinti krovimo testavimas galimas matuojant įtampą – voltus (V).

“Normalios sveikatos” akumuliatorius turi ~6V.

Gerai kraunamo akumuliatoriaus įtampa – ~7V. Kroviklis iš 220V tinklo krauna ~7.5V. JAWA tokią įtampą pasiekia tik prie didelių apsukų. Paprastai važiuojant be šviesų normaliomis apsukomis originalus 35W generatorius rodo 6.8V (kas nėra blogai). Įjungus šviesas – 6.2V. Įjungus posūkius, stabdžius ar panašiai – įtampa krenta.

Testavau ties kokia įtampa motoras gęsta. Arba ties kokia įtampa važiuojant jau “čiulpiama” akumuliatoriaus energija. Mano testeris rodė – 5.8-6.2V.

Jei neužkurto motociklo akumuliatorius rodo 5-5.5V reikia papildomo krovimo.

Kad krovimo stebėjimas būtų paprastesnis – papildomai JAWA’i prijungiau nedidelį voltmetrą. Įsigijau už kelis eurus Kinijoje. Nuoroda čia. Nedidelis, kultūringas, atsparus vandeniui. Tikslumas iki poros šimtųjų (lygininant su testeriu).

Vėliau matysiu ar jis bus naudingas ir reikalingas. O gal investuosiu į naują šių laikų elektros sistemą… 🙂

2 Responses

  1. Nusipirkau už 60 eur iš Ukrainos microprocessor ignition ,paprastas kaip du pirštai! Nauja banina,plokštelė su skirejiku ir daviklis! Vsio! Veikia puikiai ,kuriasi lengvai, 100 kartu geriau dirba ant maksimaliu apsuku

    1. pasidalink daugiau info apie jį. 🙂 .

      turiu sovek gamybos kažkokį komplektą jawai. bet neprisiruošiu išbandyt. girdėjau gerų atsiliepimų apie lenkiškus el. degimus. bet jie daugiau kainuoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top