Černobilis / JAWA

Va tep…. 🙂 …

Kai išgirdau, kad Lietuvoje bus filmuojamas Černobilis, susiradau agentūrą, kuri tvarkė filmavimo reikalus Lietuvoje ir išsiunčiau motyvacinį laišką su savo moto technikos foto ir aprašymu. Būtent to laikmečio moto technika ir dominuoja pas mane garaže. Norėjau išbandyti ir sudalyvauti tokiame projekte (apie būsimą serialo populiarumą aišku dar niekas nežinojo).

Pamenu laiško atgal negavau. Tada paskambinau. “Ačiū susisieksim, jei reikės.” 🙂 . Tuo ir pasibaigė.

O va žiūriu serialą – Bingo! JAWA 350 typ634 7ta versija antroje serijoje ir filmuojama.

Apie serialo aukšto lygio meistriškumą nerašysiu. Prirašyta jau labai daug. Viską pasako peržiūrų kiekis ir IMDB reitingas. O va apie puikiai atkurtas to laikmečio detales galima ir paantrinti ir pagirti. Reikalas darytas labai profesionaliai.

Štai epizodas su JAWA. Veiksmas vyksta 1986 metais. JAWA typ634 7ta versija peradėta gaminti 1980 metais. Viskas logiška. Vaikinas su panele važiuoja kokių 5 metų senumo JAWA. JAWA ant kelio sugedo. Bando kurti – nesikuria. Vaikinas išsukinėja žvakes. Tikriausiai žiūrės ar kibirkštis yra. Ar neužpiltos benzinu. 🙂 . Viskas kaip ir logiška.

Aš dalyvaudamas šitam filmavime būčiau pataręs dar kelis momentus, kad būtų iki galo tikra:

  1. Jei JAWA bandoma užkurti (pati epizodo pradžia) – degimas įjungtas. Jei jau eini kažką krapštyti – degimą išjungi, kad akumuliatorius “pailsėtų” ir neišsikrautų. Reiškia po “paspardymo” turėjo būti ištrauktas raktelis. To nebuvo.
  2. Nuėjus krapštyti – pasirodo, kad dešinė žvakė buvo išsukta. 🙂 . Tai reiškia spardė be įjungto degimo ir be žvakės. Hmm… Užsisiurbė? Tai kam tada taip stipriai “spardyt” užvedimo kojelę? Be žvakių variklis gali būti sukamas ranka. 🙂 . Galai nesueina.
  3. Žvakės raktas panašu, jog paimtas jau šių laikų. Tuo metu žvakės raktai buvo vamzdžio tipo su skyle skersai. Užmauni ant žvakės, kiši kokį atsuktuvą ir atsuki žvakę. Radus tokį raktą – būtų idealiai atkurti anie laikai. Aišku už originalų raktų krepšį galima pagirti.

Visumoje tai smulkmenos. Serialo kokybė yra laabai aukšto lygio. Bet šis epizodas padedant JAWA mėgėjui galėjo būti geresnis.

Smagu apskritai, kad Čekoslovakijos pažiba JAWA paliko šiame seriale taip pat savo pėdsaką!

Pasižiūrėkim dar kartą.

Epizodas iš serialo Černobilis, kuriame filmuota JAWA 350

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top