Spidometras

Čia man patiko. Kažkas naujo. Dar nebuvau ardęs ir remontavęs spidometro. 🙂 . O tikslas paprastas – “nunulinti” (tikslo palikti kažkokį anksčiau suktą kilometražą nėra. JAWA renkama iš dalių. Kapitaliai remontuojama. Bus paprasčiau matuoti jos naują gyvenimą) ir sutvarkyti kad veiktų. Pagalvojau, jei jau sugadinsiu – pirksiu naują. Bet naujas ne toks. Be chromo lankelio, nėra užrašo “Chechoslovakia”. Motyvacijos suremontuoti buvo.

Iš poros turėtų parinkau neveikiantį, su “nukritusiais” skaičiais.

Apie darbus. Norint atidaryti spidometro vidurius reikia atlenkti chromuotą lankelį. Neskubant, po truputį su atsuktuvu eini ratu ir po truputį atlenki užvalcuotą lankelio kraštą. Svarbu nepersistengt ir neatlenkti taip, kad pažeidimai matytųsi surinkus jį skydelyje. Atlenkus pakankamai – nusiima lankelis, su gumomis ir stiklas. Toliau išsiima ir spidometro viduriai. Netikėjau, kad iki tiek pabersiu, bet reziume pasibėriau viską. 🙂 .

Kai su juo pažaidi, pagalvoji – supranti, kad stebuklo tikrai čia nėra. Viskas elementariai mechaniškai pagaminta. Mano spidometre buvo iššokus ašelė, ko pasekoje nukrito skaičiukai. Varantysis skriemuliukas prasisuko ant ašelės ir neatliko savo rolės – varyti skaičiukus. Iš pradžių galvojau, kad panaudosiu kokius super glue ir užfiksuosiu ta skriemuliuką. Bet vėliau sugalvojau geresnį sprendimą – tiesiog su nedideliu atsuktuvu padariau pora įbrėžimų skriemulio viduryje ir taip ašis jame fiksavosi tvirtai.

Visus skaičius atsukau iki 0. Su lipnia juosta fiksavau montuojant, kad neišsilakstytų. Antra eilė plastikiniu skriemulių sudedama tiesiog iš eilės. Viską pratestuojam sukant. Veikia! 🙂

Metaliniai “sliekai” taip pat buvo išardyti pilnai. Išvalyti nutrupėję metalai, sutepta ir surinkta.

Naujas dalykas, kurį sužinojau. Kaip tinkamai įtempti spidometro spyruoklytę, kad važiuojant rodytų normalų greitį?

Pasirodo tam reikalui yra žyma ant ciferblato – “0”. Spyruoklę užmauni ties ta žyma ramybės būsenoje ir švelniai perkeli per strypelį ties 0km/h. Vuolia!

Surinkus visą mechanizmą buvo įdomu išbandyti. Patestavau sukant. Mechanizmas sukamas ta pačia kryptimi kaip ir rodo greitį. Maloniai nustebino, kad greičio rodyklė kyla ir laikosi labai stabiliai. Mano kitos Jawos rodyklė važiuojant šokinėja, nukrenta. Tikėjausi panašaus rezultato. O čia atrodo visai maloniai. 🙂 .

Surenkama analogiška seka atgal. Viską išplaunant, sutepant gumas purškiamu silikonu, išblizginant stikliuką. Po truputį užlenkiant rėmelį taip kaip buvo.

Spidometras sumontuotas į išplautą skydelį. Sudėti visi kontrolinių lempučių stikliukai. Gaila, kad nėra nusipirkti geltono stikliuko, kuris anksčiau buvo naudotas neutraliai pavarai. Surinkau šiuolaikiškai. Du žali, mėlynas ir raudonas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top