Ratai

Ratų Jawai turėjau ne vieną, tad nusprendžiau juos visus ardyti ir šiam projektui panaudoti geriausiai išlikusias dalis – ratlankius, stipinus ir t.t. Iš pradžių sukosi mintis tiesiog išvalyti ratlankius, pakeisti guolius ir tiek. Bet supratau, kad darbo kokybė manęs netenkins. Tad nusprendžiau ardyti pilnai.

Senas medines padangas numontavau servise Lazdynuose pas Dainių. Ten pat įsigijau ir naujas Mitas padangas. Tik dabar atkreipiau dėmesį, kad Mitas yra Čekijos gamintojas. Gal dėl to ir dar dabar gaminami panašūs padangų raštai. Reiškia Jawai tikrai tiks. 🙂 .

Sovietams buvo tiekiamos Jawa su vienodo profilio padangomis tiek priekyje, tiek gale (kaip H03). Nors iš senų foto matosi, kad Čekijoje tikrai buvo ir variantų su priekine kitokia padanga (kaip H04). Man toks variantas atrodo žymiai gražesnis, tad nusprendžiau montuoti skirtingas padangas kaip šioje foto.

Taigi apie darbus. Ratai buvo numontuoti. Ir pilnai išardyti. Stipinai atsisuko gana neblogai. Lūžo tik pora. Po padangų numontavimo pasimatė ratlankių baisumas iš vidinės pusės. Rūdžių kalnas. Rūdys buvo nušveistos, supurkštos Brunox surišėju ir užkoncervuotos hammerite dažais.

Viena įdomi detalė. Neteko matyt, kad ratlankiai turėtų skylutes. Jei gerai supratau jos skirtos vidinės dalies ventiliacijai. Šiuo atveju labai pasitarnavo rudžių iškrapštymui. Vienas ratlankis barškėjo kaip kūdikio barškutis. Per tas skylutes iškrapščiau gerą saują rūdžių. 🙂 . Patarimas – efektyviausiai jos byra panaudojant kompresorių ir suspaustą orą. 🙂 .

Stipinai buvo atrinkti geresnės būklės ir išplauti. Sriegiai nuvalyti vieliniu šepečiu. Plovimui naudojau benziną ir auto ratlankių valiklį.

Stebulės taip pat pilnai išardytos, išplautos, sudėti nauji guoliai. Ir taip ratlankiai pasiruošė surinkimui.

Kelios foto iki išardymo padeda greičiau susiorientuoti surinkinėjant.

Po surinkimo seka pažaidimas su balansavimu ir varžymu. Čia reikia kantrybės. Nors ir stengiausi subalansuoti kuo lygiau – šioks toks mušimas vis vien liko. Tikiuosi nesijaus.

Prieš montuojant padangas nepamiršti stipinų galvučių apsauginės gumos (man teko dėl to permontuoti vieną padangą :/ ). Ratlankius iš vidinės pusės dar papildomai supurškiau Dinitrol antikoroziniu vašku. Turėtų tarnauti gerai.

Na ir pabaigai padangos. Padangos šviežios, minkštos. Sumontavau rankomis.

Rezultate – puikiai atšviežinti ratai “Pakruojo JAWAI”. 🙂

8 Responses

  1. Kažko labai ypatingo tikrai nereikia. Keičiant guolius reikia nuimti metalinį dangtelį, šaibą. Tada rasi fiksavimo šaibą. Ją išėmus iš kitos pusės su rato ašimi švelniai išsikala ir guolis. Montuojant atgal patepi. Galima pašildyti, kad lengviau lystų. Siūlau naudot dengtus guolius. 😉 . Gerų darbų Danieliau!

   1. Ačiū, ir Jums, seku Jūsų darbą galima sakyti nuo pradžių, daug padedate vien viską smulkiai aprašant 🙂 Dažniau rašykite – smagu skaityti 🙂

    1. Ačiū Danieliau! Netikėta truputį, kad kažkas skaito ir įdomu. 🙂 . Bet davei įkvėpimo rašyti dažniau. Ačiū dar kartą 😉

 1. Gražus darbas. Gražus aprašas. Gal yra noras už sutartinę kainą taip sutvarkyti ratus ir tiems pas, kuriuos dvi kairės rankos arba laiko stygius?:)

  1. Dėkui! 🙂
   Nea. Komercija neužsiimu. FB grupėje “JAWA garažas” yra siūlančių tokias paslaugas. Pabandykite ten. 😉 . Sėkmės!

  1. Neįsivaizduoju. Klauskit FB.
   Bet turbūt šiuo atveju svarbiau darbo kokybė, nei atstumas.
   Siuntos dirba. Viską galima suorganizuoti. Sėkmės! 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top